۱۷
اسفند

دیدار صمیمی اعضای انجمنهای اسلامی دانش آموزی با تولیت آستان قدس رضوی

نوشته شده توسط روابط عمومي اتحاديه استان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان خراسان رضوی، اعضای انجمن های اسلامی مدارس در روز چهارشنبه ۱۶ اسفند  با تولیت آستان قدس رضوی حضرت آیت لله رئیسی دیدار کردند.
در این دیدار دبیرکل اتحادیه کشور، مسئول اتحادیه استان خراسان رضوی و تهران و جمعی از مدیران این اتحادیه، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، رییس بنیاد فرهنگی رضوی و جمعی از اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان مشهد و تهران حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار دانش آموزان انجمنی نماز ظهر و عصر را به جماعت حجت الاسلام و المسلین رئیسی اقامه کردند و بعد از نماز با شعر همخوانی به استقبال از سخنان تولیت آستان قدس رضوی رفتند.

در ادامه نیز دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور با اشاره به دیدار اخیر اعضای این اتحادیه با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار، اعضای انجمن‌های اسلامی را با لقب “افسران جنگ نرم” خطاب قرار دادند. “حامد علامتی” افزود: اعضای این اتحادیه تلاش می‌کنند با برنامه ریزی و تحت نظارت نماینده ولی فقیه در اتحادیه، نقش مورد اشاره مقام معظم رهبری را در جامعه ایفا کنند.
سپس آقای مجرد و خانم فیض عارفی به نمایندگی از دانش آموزان عضو انجمنهای اسلامی مدارس مشهد به طرح دغدغه های دانش آموزی پرداختند.

تولیت آستان قدس رضوی نیز با تاکید بر این که مجموعه انجمن‌های اسلامی، نهادی انقلابی است که به برکت انقلاب به وجود آمد، گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان افسران جنگ نرم علیه تهاجم فرهنگی دشمن هستند که می‌توانند نجات بخش بسیاری از جوانان باشند.
وی با اشاره به ضرورت وجود انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی اظهار کرد: تلاش در راستای توسعه علمی و فناوری کشور، حرکت در مسیر اشاعه ارزش‌های اسلامی و انقلابی، دین مداری، عدالت محوری و مبارزه با فساد و زشتی‌ها اساس شکل‌گیری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: موضوعات مرتبط با جوانان از مسائل با اهمیت درآستان قدس رضوی به‌شمار می‌رود، تلاش داریم از امکانات موجود در راستای ایجاد مراکز مفرح تربیتی برای جوانان و نوجوانان استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: امروز اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به خدمتیاری رضوی مفتخر می‌شوند و امید است به برکت این عنوان در هر جایگاه و منصبی، خادمانی شایسته برای فرهنگ، اخلاق و سبک زندگی رضوی باشند.
ضرورت خودسازی برای ساخت آینده جامعه
تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اهمیت نگاه انقلابی به مسائل افزود: این نگاه برای آینده سازان بسیار مهم تر است و کسی که می‌خواهد آینده را بسازد، باید خودساخته باشد تا ظرفیت پیدا کند و بتواند جامعه ساز باشد. وی با اشاره به سیره امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ایشان طی ۱۴ سال حضور در شهر نجف، هر روز در کنار حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع) زیارت جامعه کبیره می‌خواند تا خود را بسازد و ظرفیت ساختن جامعه را پیدا کند. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: اگر شخصی بتواند خود را بسازد، می‌تواند جامعه را بسازد. در غیر این صورت، نمی‌تواند جامعه ساز باشد. هر چند به خیال خود، در جهت ساختن جامعه حرکت کند. وی تأکید کرد: شاید تصور چنین شخصی این باشد که حرف‌های خوبی هم می‌زند، در حالی که در جهت خواست دشمن حرکت می‌کند.
زیارت بدون تصمیم گیری معنی ندارد
تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اساس زیارت را همرنگ شدن زائر با مزور دانست و گفت: این که در زیارت امام رضا (ع) شهادت می‌دهیم ایشان نماز را به پا می‌دارند و زکات پرداخت می‌کنند، به آن معنا نیست که ایشان به شهادت ما نیازی دارد. بلکه به معنی آن است که من هم می‌خواهم در نماز یعنی ارتباط با خدا و پرداخت زکات و ارتباط با مردم همرنگ با امام معصوم باشم و در جامعه‌ای زندگی کنم که معروف‌ها در آن گسترش پیدا کند و منکر‌ها از میان برود. وی تأکید کرد: هر زیارتی باید همراه با تصمیم گیری باشد و زائر باید در محضر مزور، تصمیم بگیرد با امام معصوم همرنگ شود و از ایشان بخواهد که در این مسیر به او کمک کند.
ضرورت زیارت برای افسران جنگ نرم
نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: افسران جنگ نرم که قرار است به عنوان نجات غریق، جامعه را از خطر غرق شدن احتمالی نجات دهند، باید به ظرفیت و جایگاهی برسند که بتوانند چنین مسئولیتی را عهده دار شوند. وی افزود: این افراد،باید بتوانند از ریزش‌ها جلوگیری کنند و باعث ایجاد رویش‌ها در مسیر اعتلای جامعه شوند. تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر لزوم زیارت برای همه مردم خاطرنشان کرد: زیارت برای شما که قرار است در جایگاه آینده سازی جامعه قرار بگیرید، بسیار ضروری است تا بتوانید با تکیه بر دو بال علم و ایمان، به پرواز در آیید و آینده جامعه خود را بسازید. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که توفیق زیارت حرم مطهر رضوی، برای این نوجوانان تکرار شود.

*منبع خبر: خراسان رضوی-آستان نیوز

photo_2018-03-07_23-28-55
2 3 4 5 6 ۲۰۱۸۰۳۰۷_۱۲۲۴۳۲۲۰۱۸۰۳۰۷_۱۲۲۴۲۹1 (1)

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای