به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، «گردهمایی شورای معاونین آموزش و پرورش استان و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستانها » با حضور مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان در محل خانه معلم شماره یک مشهد مقدس در روز سه شنبه ۷ شهریور ۹۶ برگزار گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در نشست مشترک اعضای شورای معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی شعار سال تحصیلی جدید را « تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی با کیفیت و عدالت همراه با برنامه محوری» عنوان کرد.
وی در ادامه سخنان خود فلسفه این گردهمایی را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، بررسی چالش ها و مشکلات و راهکارها عنوان نموده و گفت : رسیدن به تحقق سند تحول بنیادین و اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت، مستلزم تعیین نقشه راه  است؛ که روح حاکم بر سند تحول، کیفیت و عدالت است که آموزش و پرورش را به تعلیم و تربیت تمام ساحتی می رساند.
دکتر علیرضا کاظمی با بیان این که برای دستیابی به سند تحول بنیادین، باید اهداف کلان ترسیم شود؛ عنوان کرد: عدالت محوری، کاهش نابرابری ها در فرصت های تعلیم و تربیت، افزایش پوشش تحصیلی در مناطق کمتر توسعه یافته، برابری جنسیتی در تعلیم و تربیت، توجه به بانوان و دختران به طور ویژه، ایجاد زیرساخت مناسب و توجه به دانش آموزان محروم در مناطق محروم از موارد ذکر شده در سند تحول است.
سکاندار آموزش و پرورش در استان در ادامه سخنان خود بر توجه و ارائه خدمات به دانش آموزان محروم تاکید کرد و گفت: باید برای دانش آموزان محرومی که فرصت تحصیل در مراکز استعدادهای درخشان را ندارد تمهیدات لازم اندیشیده شود و از نظر مادی، معنوی و روحی این دسته از دانش آموزان تامین شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت : ما افتخاز میکنیم به وجود اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، کارهای بسیار ارزشمندی در استان انجام می دهند. ما یک نگاه حامیانه داریم! یک تفاهم نامه هم داریم امضاء میکنیم. اینها از ما انتظار پشتیبانی معنوی دارند، اینها از ما چیز خارق العاده ای نمی خواهند، اینها پول دارند، بودجه دارند، فضا دارند! ماگاهی اوقات یک فضایی دراختیارشان قرار بدهیم، یک توجه ای به این دوستان انشاءالله داشته باشیم.
در ادامه این برنامه مهندس حوائجی(مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی) با سخنرانی در جمع شرکت کنندگان این نشست، ضمن بیان مأموریت های اصلی این تشکل دانش آموزی، گزارشی از روند چگونگی اجرای برنامه ها و فعالیت های انجمن های اسلامی در مدارس را ارائه نموده؛ و بر تعامل و همکاری بیش از پیش تشکل های دانش آموزی و بدنه آموزش و پرورش تأکید کرد.

photo_2017-08-30_14-27-15


photo_2017-08-30_14-27-34
photo_2017-08-30_14-27-37photo_2017-08-30_14-52-02
photo_2017-08-30_14-52-18photo_2017-08-30_14-52-34

photo_2017-08-30_14-52-40


۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۰۰۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۰۵۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۱۷۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۲۷
۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۴۹
۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۵۵۹

۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۶۱۹

۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۲۴۳۵۶۲۰۱۷۰۸۲۹_۱۰۵۶۱۱

 

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای