به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، قرارگاه محوری اتحادیه مشهد ویژه لشکر سرگروه ها با حضور کادر، سرگروه ها، مسئول اتحادیه استان و دبیرکل اتحادیه و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری(نماینده معزز رهبری در اتحادیه و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور) با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در روز دوشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۷ در محل حسینیه شهدای دانش آموز اتحادیه استان برگزار گردید.
در ابتدای این نشست مهندس حوائجی(مسئول اتحادیه استان) ضمن خیر مقدم به نماینده معزز رهبری و دبیرکل اتحادیه و همچنین اعضای شرکت کننده در این جلسه، به معرفی جمع حاضر با تعبیر لشکر سرگروه های مشهد پرداخته و نکاتی را در محضر نماینده ولی فقیه مطرح نمود.
حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در ابتدای فرمایشات خود ضمن عرض ارادت به محضر حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) و آرزوی بهره مندی اعضای انجمن های اسلامی از عنایات خاص آنحضرت، با اشاره به بیانیه رهبری در مقطع چله دوم انقلاب و تعبیر زیبای ایشان به گام دوم، آن را مملو از حکمت،صفا و محبت توصیف نموده و عنوان داشتند: اگر چه همه مخاطب این بیانیه هستند، ولی خطاب آن به نسل جوان بوده و متوجه آنهاست و از این جهت باید به شما تبریک بگوییم.
نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در ادامه افزودند : رهبر انقلاب بهتر از هر کسی جوانان عزیز را می شناسند! و ایشان در شناخت جامعه جوان و رویش های انقلاب نظیر ندارند! و اینچنین سرمایه بزرگی را باید جوانان قدر بدانند. رهبری حکیم مسیر گذشته، وضعیت فعلی و افق پیش رو را با همه ویزگی ها کاملاً می شناسند و در این بیانیه اهدافی را که باید مدنظر جامعه ما و سازندگان آینده یعنی جامعه جوان ما باشد را به صورت یکجا تقدیم کردند.
حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در بخش دیگری از سخنان خود، بر خوب خوانده شدن این بیانیه توسط جوانان بالاخص شبکه متحد و فراگیر اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان تأکید نموده و گفتند : ما به شکرانه این نعمتی که دراختیارمان قرار گرفته است باید بیانیه را به قصد تفهم هم خوب بخوانیم و هم مشوق باشیم برای اینکه خوب خوانده شود. خوب خواندن یعنی خوانش! یعنی از سر تدبر و دقت خوانده شدن؛ زیرا که این بیانیه حاصل حکمت، تجربه، بصیرت مومنانه، محبت پدرانه و مجاهدت طولانی رهبری است و به جامعه ما و جوانان هدیه شده است! این خواندن را باید تبدیل کنیم به یک تعاون جمعی! که درخواندن جمعی، برای کشف یک مأموریت جمعی، حرارت دیگری است.
ایشان مخاطب این بیانیه را در حقیقت «جوانی جامعه» ما دانسته و عنوان داشتند : جامعه جوان ما باید به این فراخوان لبیک بگویند، زیراکه هویت انقلابی، هویت ایمانی و یکپارچه جوان و سازماندهی شده دقیقا همان مخاطبی است که باید وارد میدان شود و از مخاطب درجه یک لبیک درجه یک نیز مورد توقع است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه مباحث مطرح شده خود در جمع اعضای قرارگاه محوری اتحادیه خراسان رضوی، خلاقیت و ابتکار را دربکارگیری برای دعوت سایر جوانان و مردمان برای خواندن و فهمیدن و درک مضامین عالی این بیانیه نورانی لازم برشمرده و افزودند : این قدم دوم است و کاملا مترتب برقدم اول می باشد و باید مجموعه های جوان، مومن و انقلابی دست به دست هم بدهند و هنرمندانه این عهد را با خود داشته باشند که : « ماباید این پیام را به همگان برسانیم!»

پیش از سخنان نماینده رهبری، آقای تاریخی(دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان) با ایراد سخن در جمع اعضای قرارگاه محوری اتحادیه خراسان رضوی، به کارنامه درخشان این اتحادیه و سابقه آن چه از منظر مدل کاری و فعالیتی و چه از منظر خروجی هایی که تحویل نظام مقدس جمهوری اسلامی داده است اشاره نموده و گفت : این سابقه برای اتحادیه خراسان رضوی یک کارنامه درخشان است و یک توقع و چشم انداز متفاوتی را نسبت به سراسر کشور هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی ایجاد می کند.
وی در ادامه با اشاره به گسترش انجمن های اسلامی در سراسر کشور به دوازده هزار مدرسه، افزود : این اتفاق از لحاظ حیث کمی خوب است اما صورت مسئله ما این است که این حجم توانسته است منجر به یک تحول و تغییر جدی در حوزه تربیتی و دانش آموزی شود؟! چراکه بر اساس مأموریت تعریف شده، این تعداد گویای یک لشکر عظیم است که در سراسر کشور فعالیت می کنند، ولی آیا انجمن اسلامی به معنای ذاتی خودش که باید مدارس ما اسلامی باشد و اعضای ما نقش غریق نجاتی و یا افسر جنگ نرم را داشته باشند وظیفه خود را به درستی انجام داده است!؟
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود : ما الان باید دانش آموزانی داشته باشیم در طراز نوجوان انقلاب اسلامی، دغدغه مند، پرشور، امیدوار، مبتکر و مشغول به انجام ایفای نقش؛ اما به نظر می رسد ما با این نقطه و اسلامی بودن مدارس فاصله معناداری داریم و بررسی کردن چرایی این مسائل باید از دستورات ویژه در شبکه پشتیبان(سرگروه ها، مربیان و کادر اتحادیه) باشد.
آقای تاریخی در ادامه عنوان داشت : ما باید در حوزه های محتوا و ساختار، تحولی را در مجموعه اتحادیه رقم بزنیم. از حیث محتوا و تمرکز در حوزه های فرهنگی اتفاقات خوبی رقم زده شده است مثل جشنواره رسانش، مدرسه انقلاب، کندوی کتاب، همکلاسی آسمانی، لشکر فرشتگان و … و این بدان معناست که دانش آموز در مدرسه حق انتخابش از سبد برنامه ای ما فوق العاده است، منتهی عقبه اعتقادی آنها قابل تأمل بوده؛ که یک بخشی از آن در حین اجرای برنامه ها و فعالیت ها قابل مشاهده است. شبکه پشتیبان ما باید در یک فضای آزاد سیاسی هم خودش را به نقد بکشد و هم خودش را در تمامی زمینه ها مجهز کند ، زیرا ما در چهل سالگی دوم انقلاب، بعد از ۲۲ بهمن قطعا مواجه خواهیم شد با فتنه های جدی تر و باید هوشیار و گوش به زنگ باشیم.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان جدی گرفتن مسائل مرتبط با دانش آموزان را توسط شبکه پشتیبان در گام دوم انقلاب اسلامی متذکر گردیده و گفت : ماباید مأموریت و مسئولیتی که در قبال دانش آموزان داریم جدی بگیریم. مسئولیت اصلی ما در انجمن اسلامی نسبت به تمامی دانش آموزان مدرسه است نه مشخصاً مسئول انجمن اسلامی و اعضای هیأت مرکزی! وقتی می توانیم سرمان را بالا بگیریم که توانسته باشیم همه دانش آموزان را تحت ثأثیر قرار دهیم.
شایان ذکر است، مسئولین اتحادیه شهرستانهای خواف و فریمان و همچنین امام جمعه خواف در این مراسم حضور داشتند.

 

 ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۳۴۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۴۵۹ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۵۱۷ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۶۰۱ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۶۲۸۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۷۳۶ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۸۳۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۸۴۱ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۲۹۱۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۳۰۰۶ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۵۵۲۱ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۷۵۷۵۱ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۰۰۲۱ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۵۱۸ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۵۴۳ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۶۱۴ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۶۴۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۷۱۶ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۷۲۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۷۴۶ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۸۰۳۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۹۰۵ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۳۹۴۳ ۲۰۱۹۰۳۰۴_۱۸۴۱۳۲ image_2019_3_4-19_13_53_73_E7Q image_2019_3_4-19_14_16_603_uF4 image_2019_3_4-19_15_43_96_HZSimage_2019_3_4-19_39_39_954_ypzUntitledDSCN7352DSCN7354DSCN7363DSCN7373

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای