حوائجیبه گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، به مناسبت سال جدید، مهندس حوائجی(مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی) طی مصاحبه ای با پایگاه خبری تحلیلی صبح توس که در هشتم فروردین ماه ۱۳۹۷ منتشر گردید، از عضویت ۲۰ هزار دانش آموز در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان خبر داد.
مشروح این مصاحبه به شرح ذیل می باشد :
سید قاسم حوائجی در گفت و گو صبح توس؛ با اشاره به اینکه حدود هزار دفتر انجمن های اسلامی در مقطع متوسطه دوم در استان فعالیت می کنند افزود: سال گذشته ۱۶ دفتر اتحادیه در استان خراسان رضوی فعالیت داشت و درحال حاضر با گسترش این دفاتر در شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش تعداد این دفاتر به ۴۰ دفتر افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: به جز دو منطقه آموزش و پرورش، تمامی مناطق آموزش و پرورش استان دارای اتحادیه انجمنهای اسلامی هستند.

مسئول اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی در ادامه گفت: نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هر سال آیه و سوره ای را به عنوام خط مشی سالانه این ارگان مشخص می کند که امسال نیز آیه آخر سوره مبارکه فتح “مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ فَضْلا مِنَ اللَّهِ وَرِضْوَانًا سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِمْ مِنْ أَثَرِ السُّجُودِ ذَلِکَ مَثَلُهُمْ فِی التَّوْرَاةِ وَمَثَلُهُمْ فِی الإنْجِیلِ کَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَى عَلَى سُوقِهِ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغِیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُمْ مَغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِیمًا” را به عنوان آیه سال معرفی کرد.

وی خاطر نشان کرد: حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید براینکه این آیه ارتباط ویژه ای با نامگذاری امسال با عنوان حمایت از کالای ایرانی دارد این آیه را به عنوان خط مشی اتحادیه برگزیده و علاوه بر آن سوره مبارکه فتح را نیز به عنوان سوره سال برای اعضای این ارگان انتخاب کرده است.

حوائجی افزود: به اعتقاد نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و کارگران ایرانی در بخش هایی از این آیه مبارکه وجود دارد که باید مورد توجه اعضای انجمن های اسلامی قرار گیرد.

مسئول اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی خاطر نشان کرد: هرساله پس از اعلام آیه سال این تشکیلات، برنامه هایی در راستای انطباق فعالیت های اتحادیه با این آیه اجرا می شود که امسال نیز این رهنمود در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: در گام نخست قرارگاه های دانش آموزی جنگ نرم ویژه مسئولان اتحادیه انجمن های اسلامی تشکیل می شود که در آن تفاسیر و تعابیر مختلف موجود در آیه شریفه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تصمیم گیری های تشکیلاتی ذیل این تعابیر تعریف می شود.

حوائجی افزود: همزمان با فرا رسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس نیز فعالیت های اجرایی این ارگان براساس تصمیمات اتخاذ شده اجرا خواهد شد و علاوه بر آن در طول سال نیز زوایای مختلف آیه شریفه برای اعضای انجمن های اسلامی تبیین می گردد.

مسئول اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی گفت: اعضای انجمن های اسلامی در برنامه های مختلف اتحادیه مانند اعتکاف دانش آموزی، طرح تابستانه، برنامه های هیئت مذهبی انصار المهدی و… به حفظ آیه و سوره سال اقدام می نمایند.

خاطر نشان می کند سال گذشته آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده به عنوان آیه سال و سوره مبارکه نبأ به عنوان سوره سال اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور اعلام شده بود.

 

صبح توس

 

 

صبح توس

صبح توس

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای