به گزارش روابط عمومي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان خراسان رضوي، « گردهمایی سالانه ومراسم تحليف مسئولین انجمن‌های اسلامی مدارس خراسان رضوي- یادواره شهید سید جواد سیدی(شهید سال تشکیلات) » با حضور بيش از ۴۰۰ نفر از مسئولين منتخب انجمن‌هاي اسلامي خواهر و برادر استان و جمعي از مسئولين کشوری و استانی در روز چهارشنبه ۴ مردادماه ۱۳۹۶ در « تالار شهر » مشهد مقدس برگزار گردید.
در ابتداي اين مراسم مهندس حوائجي (مسئول اتحاديه استان) ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت و نیز خوش آمدگويي به شركت كنندگان، نكاتي را درخصوص اهداف برگزاري اردوي آموزشي- تشكيلاتي طلايه داران فردا و نيز مراسم تحليف مسئولين انجمن هاي اسلامي استان بيان نمود.
در ادامه اين همايش، آقای حامد علامتی(دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور) ضمن حضور در این مراسم با اشاره به اینکه باید اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان اول شناخت درست و کافی از تشکل اتحادیه و انجمن اسلامی داشته باشند، توضیحاتی را درخصوص ادوار حیات ارزشمند اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی بیان نموده و گفت : شما میراث دار مجموعه ای هستید که بیش از ۴۰ سال قدمت دارد و به دستور حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی شکل گرفته است.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در بخش دیگری از سخنان خود به بیان موضوع تربیت حماسی دانش آموزان که از جانب نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی مطرح شده است، پرداخته و افزود : فلسفه حضور شما دانش آموزان در تشکل انقلابی اتحادیه انجمن های اسلامی این است که به خدانزدیکتر شوید، بیشتر بدانید،خودتان را بشناسید و سرباز اسلام باشید.
در ادامه برنامه، ایشان ضمن بیان ویزگی های انجمن اسلامی مطلوب، ارزش گرا و انقلابی بودن، مدیر و مدبر ،مقبول و موثر، وضعیت علمی و درسی مطلوب، موفق در نقش های اصیل فردی، دارای روحیه کار جمعی و دارای فضائل اخلاقی پسندیده را از اوصاف و ویژگی های فردی و جمعی یک مسئول انجمن اسلامی عنوان داشت.

آقای دکتر کاظمی (مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی) نیز با ایراد سخنانی در جمع مسئولین انجمن های اسلامی مدارس استان و عرض تبریک روز دختر به دختران عضو انجمن های اسلامی، گفت : ما هرچه داریم از دستاوردهای خون های شهیدان عزیز به ویژه شهدای دانش آموز است، که در عرصه های مختلف جان خود را تقدیم انقلاب کردند.
سکاندار آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از فعالیت های صورت گرفته در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، افزود : من از مسئولین و همکاران خوب اتحادیه که با برنامه ریزی های عالمانه و مدبرانه، فضای همدلی و همگرایی خوبی را در سطح استان ایجاد کرده و موفقیت های چشمگیری چه در سطح استان و کشور داشته اند، تشکر میکنم.
وی با بیان خاطرات خود از زمان حضور در انجمن اسلامی مدرسه در سال های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۳ در شهرستان بیرجند، از آن دوران به عنوان بهترین و شیرین ترین دوران زندگی خود یاد نموده و اذعان نمود : در آن زمان بهترین دانش آموزان شهرستان از بچه های اتحادیه بودند، آنهایی که شهید شدند و آنهایی که ماندند، حداقل توانستند خودشان را در مسیر انقلاب اسلامی حفظ کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در سخنان پایانی خود خطاب به مسئولین انجمن های اسلامی گفت : شما وقتی متعلق به نهاد مقدس اتحادیه انجمن های اسلامی می شوید، ویژگی های متمایزی باید داشته باشید؛ و باید قدر حضور خود را در این مجموعه بدانید.
وی با اشاره به سخنان دبیرکل اتحادیه در این مراسم، افزود : شما وقتی میتوانید جریانسازی کنید و نقش هدایت گری و نجات غریقی را برای دیگر دانش آموزان داشته باشید؛ که خودتان خودساخته و توانمند باشید! و اگر صرفاً عنوان مسئولیت انجمن اسلامی را یدک بکشید، نمیتوانید کار بکنید! باید بینش دینی و پیوند آن با سیر مطالعاتی عمیق را داشته باشید.
در ادامه اين مراسم، از خانواده معظم شهيد سیدی با حضور پدر و مادر بزرگوار شهید و مسئولین حاضر، تقدير گرديد.
از ديگر برنامه هاي انجام شده در اين همايش مي توان به قرائت پیام نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به این همایش توسط دانش آموز عضو شورای مرکزی اتحادیه کشور، پخش کلیپی با موضوع مستند زندگینامه شهید سیدی، قرائت متن تحليف مسئولين انجمن هاي اسلامي مدارس استان و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا(مسئول ستاد اقامه نماز استان و از همرزمان شهید سیدی) اشاره نمود.
شايان ذكر است در اين همايش، جناب آقای مهندس چمران(رئیس شورای اسلامی شهر تهران)، جمعی از معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان، معاونین و روسای نواحی آموزش و پرورش مشهد، مسئولین اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستانهای خراسان رضوی و پيشكسوتان اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان و نيز اصحاب رسانه حضور داشتند.
خاطر نشان می گردد، اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان خراسان رضوي همه ساله در ادامه فعالیت‌های هدفمند خود، اقدام به برگزاري دو اردوي آموزشي- تشكيلاتي مستقل ويژه مسئولين برادر و خواهر انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان استان با مدلي نوين در تابستان با عنوان « طلايه داران فردا» مي نمايد؛ كه در ادامه آن، به جهت انجام مراسم تحليف اعضاي اصلي قرارگاه‌هاي استان و تجديد بيعت با آرمان‌هاي اسلامي و انقلابي،«گردهمایی سالانه و مراسم تحليف مسئولین انجمن‌های اسلامی مدارس خراسان رضوي» را در جوار مضجع نورانی و ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء) برگزار نموده تا اين دانش‌آموزان آگاه و دغدغه مند، برای سال تحصیلی جدید پرچمدار جنبش دانش‌آموزی در مدارس استان باشند.

SAD_1414 SAD_1429 SAD_1436 SAD_1449 SAD_1463 SAD_1466 SAD_1473 SAD_1486 SAD_1500 SAD_1508 SAD_1521 SAD_1538 SAD_1545 SAD_1553 SAD_1571 SAD_1573 SAD_1584 SAD_1609 SAD_1617 SAD_1627 SAD_1637

SAD_1686
SAD_1697 SAD_1707 SAD_1715 SAD_1732 SAD_1735 SAD_1740 SAD_1759 SAD_1770 SAD_1789 SAD_1824 SAD_1874 SAD_1890 SAD_1910 SAD_1918 SAD_1928 SAD_1944 SAD_1959 SAD_1974 SAD_1984

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای