newPoster

به گزارش روابط عمومی نمایندگی موسسه علمی آینده سازان در خراسان رضوی، سومین جشنواره ملی «علم برای همه» با همکاری موزه علم وفناوری، موسسه علمی آینده سازان (وابسته به اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان) و تعدادی از نهادهای علمی دیگر با هدف ترویج کاربردی نمودن مفاهیم علمی و استفاده از آن در زندگی برگزار می شود. این جشنواره دارای دو بخش اصلی و ویژه می باشد.

محورهای جشنواره در بخش اصلی
ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب:
۱) ساخت ابزار
۲) جنگ علمی
۳) کلیپ علمی
۴) شعر

محورهای جشنواره در بخش ویژه با موضوع «زلزله و خانواده»
۱) عکاسی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله و…)
۲) فیلم و پویانمایی (از مانورهای خانوادگی زلزله، خانه ایمن و خانه نا امن، خانواده آماده در برابر زلزله، نحوه وقوع زلزله و…)
۳) ساخت ماکت (از سازه، طراحی داخلی، چیدمان داخلی و نمای بیرونی خانه ایمن و…)
۴) نقاشی (از خانه ایمن و نا امن و نقش خانواده‌ها بعد از زلزله، پیامدهای زلزله، محله ایمن و نا امن و…)
۵) داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره نویسی
۶) بازی‌های رایانه‌ای (تبدیل خانه نا امن به ایمن؛ آمادگی برای رویارویی با زلزله، پناه گیری در هنگام زلزله و…)

 

شرکت در هر دو بخش اصلی و ویژه جشنواره به صورت انفرادی و گروهی امکان پذیر است. البته در بخش ویژه، شرکت کننده‌های انفرادی می باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.

شایان ذکر است شرکت در جشنواره ملی علم برای همه، برای عموم آزاد است اما اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزان علاوه بر شرکت در بخش عمومی داوری جشنواره، به طور اختصاصی نیز بین اعضای انجمن‌های اسلامی شرکت کننده مورد داوری قرار خواهند گرفت و به صورت جداگانه از ایشان تقدیر به عمل خواهد آمد.

در ضمن باتوجه به اهداف و برگزاری با نشاط نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب، آثار برتر و منتخب در راستای «ترویج امید علمی و تفکر خلاق و نیز تقویت روحیه‌ی پژوهشی و رشد علمی اعضاء» به طور خاص و ویژه در نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب ارائه خواهند شد.

موسسه علمی آینده سازان از تمام علاقمندان بویژه خانواده‌های ایرانی دعوت می‌کند در جشنواره «علم برای همه» که به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آبان برگزار می‌شود حضور پیدا کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۵ مهرماه ۹۶ است. علاقمندان جهت دریافت دیگر اطلاعات می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.festival.inmost.ir  مراجعه و یا با شماره‌های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

 

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای