به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، طرح گام‌های عاشقی(خدمت به زائرین پیاده حریم رضوی) توسط اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان مشهد در دهه آخر ماه صفر برگزار گردید.

استقبال از زایرین، کمک به نظافت و پذیرایی، انجام فعالیت های فرهنگی از جمله تهیه روزی معنوی، فضا سازی تبلیغاتی محیط مدرسه، انواع ختم های صلوات و سوره های مبارکه قرآن، پاسخ گویی به سوالات شرعی ، نگهداری کودکان جهت تشرف مادران به حرم مطهر، مراسم باشکوه استقبال از زائرین و بدرقه ایشان، پذیرش زائران و کنترل ورود و خروج با دستگاه بارکدخوان، کمک به نظافت محیط و خدمات مشابه آن مانند جارو زدن، شستن لباس های زائران و …، کمک به پذیرایی از زائران در وعده های غذایی و میان وعده ها از اهم فعالیت های این عزیزان است.

شایان ذکر است، همه ساله در روزهای پایانی ماه صفر، مشهدالرضا قبله گاه عاشقان اهل بیت میشود و قطب نمای دلها.طرح گام های عاشقی جهت تکریم ویژه از این زائران پیاده، چند سالی است که در جریان است و انجمنی های مشهد توفیق خادمی این زائران پیاده را پیدا میکنند.

در مدارس مجری طرح گام های عاشقی، تمام وعده های پذیرایی برای زائران رایگان است که توسط خیرین تامین می‌شود و دانش آموزان انجمنی خدمات فرهنگی و اجرایی را تقبل کرده اند.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای