به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، همزمان با چهلمین سال تاسیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، همایش «عهد وفا» با حضور پیشکسوتان، فارغ التحصیلان،مربیان و دانش آموزان عضو اتحادیه و مسئولین شهری و استانی و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری (نماینده معزز رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور) در محل سالن همایش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

حضرت حجت‌الاسلام حاج علی اکبری در این همایش گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جزء ثمرات پربرکت شجره طیبه و با برکت انقلاب اسلامی است.
ایشان تصریح کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مسیر مبارزه با استکبار و دشمنان نظام اسلامی، در پیشانی کار قرار دارد، زیرا استکبارستیزی از دوران مدرسه و دوره دانش‌آموزی آغاز می‌شود.
نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در ادامه سخنان خود افزود : این اتحادیه باید در مسیر تقویت روحیه نسل فرزندان انقلاب اسلامی گام بردارد و این مهم از ابتدای انقلاب با قوت و قدرت آغاز شده و امروز نیز ادامه دارد.
ایشان با اشاره به اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باید در مسیر تحقق بیانیه گام دوم انقلاب قدم بردارد و نقش خود را به درستی ایفا کند، گفت: وظیفه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان این است که در عمق جامعه در این زمینه حرکت کند و از سطح فراتر رود.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد : چراغ راه اصلی حرکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، شهدا و سیره فاطمی هستند و باید همچنان که از ابتدا این اتحادیه خود را درگیر در بطن و محور تربیت نسل انقلاب کرده امروز نیز همان مسیر ادامه پیدا کند.
حضرت حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه امروز نیاز است باصفا، بااخلاص، با خوش فکری، حرکت خردمندانه و ابتکار و نوآوری این اتحادیه‌ها شناخته شوند، خاطرنشان کرد: خدا را شاکر هستیم که اتحادیه‌ انجمن های اسلامی دانش‌آموزی درگیر چالش‌های سطحی سیاسی نشد، چرا که اتحادیه باید عمیق کار کند و اگر در سطح کار کند، از دست می‌رود.

در این مراسم نیز آقای هادی هروی (سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان خراسان رضوی) ضمن خوش آمدگویی به میهمانان شرکت کننده، به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های این اتحادیه پرداخته و گفت : این اتحادیه استانی همزمان با اتحادیه کشوری در سال ۱۳۵۸ تشکیل شد و هم اکنون در ۴۷ منطقه و اداره شهرستانی آموزش و پرورش در استان خراسان رضوی فعالیت دارد.
هادی هروی افزود: این اتحادیه با حدود ۹۰۰ دفتر در مدارس متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه خراسان رضوی فعالیت دارد و اعضای اصلی و هیات مرکزی این تشکل دانش‌آموزی در استان سه هزار نفر و اعضای عادی آن بالغ بر ۱۵ هزار نفر است.
وی ضمن گرامیداشت فعالیت ۴۰ ساله اعضای پیشکسوت و جدید این اتحادیه اظهار داشت: در مجموع بانوان ۶۰ درصد اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان را در خراسان رضوی به خود اختصاص داده‌اند.
در ادامه این برنامه، ضمن برگزاری مراسم خاطره گویی، از پیشکسوتان و تلاشگران اتحادیه استان نیز تجلیل بعمل آمد.
شایان ذکر است، در حاشیه این همایش شرکت کنندگان از نمایشگاهی که از تجهیزات و ادواتی که در ۴۰ سال گذشته در اتحادیه استان بکارگیری شده بود و همچنین از محصولات و گزارشکار فعالیت های در حال اجرا بازدید نمودند.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای