به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، نشست خبری سیدعلیرضا امین یزدی (مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان رضوی) با موضوع : « تشریح برنامه های ۱۳ آبان اتحادیه و ارائه گزارش فعالیت های انجمن های اسلامی در ایام کرونا» در روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹ با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.
سیدعلیرضا امین یزدی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی در این نشست ضمن بیان برنامه های یوم الله سیزده آبان، از شعار نوجوان قوی، ایران قوی و برنامه های متناسب با آن سخن گفته و به ویژگی های انجمن و فوائد عضویت در آن اشاره کرد.
وی بیان داشت: سیزده آبان امسال بنا به مناسب همزمانی که دارد متفاوت از دیگر سالها خواهد بود و بروز نورانی و تلفیق مبارکی خواهد داشت.
امین یزدی گفت: به علت شیطنت های مجدد و هراس دست نشانده های استکبار از همه گیر شدن اسلام در اروپا و غرب و توهین به پیامبر، بحث استکبار ستیزی بیش از پیش مطرح است.
وی افزود: استکبار ستیزی که از سالهای اول انقلاب توسط دانشجویان و دانش آموزان در سیزده آبانی شروع و امسال در این شرایط بروز شد سیلی دردناکی بود که دشمن هنوز از آن ترس دارد و بر همین اساس مرتکب اشتباهاتی می شود که باعث وحدت بیش از پیش مسلمین و جامعه اسلامی می شود.
مسئول اتحادیه خراسان رضوی بیان داشت: در این مناسبت بحث شهدای دانش آموز و بزرگداشت دانش آموز مطرح است از ۸ آبان روز نوجوان تا ۱۳ آبان، هفته نوجوان است بنابراین باید بیشتر به آنها بپردازیم آنها از مهمترین اقشار جامعه هستند چرا که آینده نظام و انقلاب هستند هرچند تصویر درستی از این قشر و اهمیت آن در جامعه تبیین نشده است بلکه چه در بحث سیاسی اجتماعی و چه دیگر مباحث، همیشه در قبال آنها رفتار سیاه و سفیدی صورت گرفته است.
وی افزود: دانش آموز و نوجوان امروز به واسطه ظرفیت هایی که دارد یک امید بی بدیل برای انقلاب اسلامی است. حضرت آقا در سال ۹۵ در دیدار انجمن های اسلامی به این نکته تاکید دارند و در دید ایشان دانش آموزان و نوجوانان همچون جوانان هستند.

نوجوان قوی ایران قوی
امین یزدی گفت: همه در قبال این قشر باید مسئولیت پذیر باشند پر ظرفیت ترین نسل نوجوان انقلاب را در حال حاضر داریم چرا که با تمام همجه ها در فضای مجازی و حقیقی به آنها، سرشار از نشاط و همچنان پر از شور انقلابی هستند. مثلا در همین مواسات دانش آموزان انجمن و بسیج پر رنگ ظاهر شدند و پای آرمان های انقلاب خود را نشان دادند.
وی افزود: شعار ما در اتحادیه انجمن های اسلامی نوجوان قوی، ایران قوی است در بحث اعتقادی، علمی آموزشی سلامت و دیگر مباحث باید دانش آموز و نوجوان قوی داشته باشیم تا در آینده ایران قوی داشته باشیم. تاکید ما بر حقوق دانش آموز در مباحثی اعم از عدالت اجتماعی، توجه خانواده به آنها، سواستفاده های سیاسی و غیره است درخواست ما از مسولان همین است که نسبت به آینده سازان نظام دغدغه مند و مسولیت پذیر باشند.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی گفت: مناسبت تولد اتحادیه انجمن های اسلامی در ۱۳ آبان ۵۸ را داریم ۴۱ سال است این مجموعه در برهه های مختلف خدماتی داشته اند. در ابتدای انقلاب با توجه به حضور و فعالیت ضد انقلاب و گروه های انحرافی در جامعه، در باب تبلیغ و تثبیت اعتقادات مذهبی در مدارس تلاش کردند در زمان جنگ حدود ۱۰ هزار شهید داشتند در دهه های بعدی با توجه به نیاز آن زمان نیز فعالیت و تلاش و پیگیری داشتند.
وی افزود: ما در استان در ۳۵ شهرو شهرستان اتحادیه داریم در بیش از ۹۰۰ مدرسه در متوسطه اول و دوم دختران و پسران در سطح استان اتحادیه انجمن های اسلامی داریم.

اهداف اتحادیه انجمن های اسلامی در گام دوم انقلاب
امین یزدی گفت: زبده یابی و زبده پروری در کنار جنبش دانش آموزی دو هدف اتحادیه است پیدا کردن و شناسایی و عضو یابی دانش آموزان مستعد و توانمند و حفظ و ارتقا آنها برای تبدیل شدن به یک دانش آموز تراز انقلاب اسلامی در بحث زبده پروری مطرح است.
وی ادامه داد: بحث جنبش نیز فعالیت همین دانش آموزان زبده برای جریان سازی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است. که این مبتنی بر جریان سازی گام دوم انقلاب است و دبیرخانه همین گام دوم در حوزه نوجوان در اتحادیه انجمن های اسلامی دایر شده است.

فواید عضویت در اتحادیه انجمن های اسلامی چیست؟
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی بیان داشت: فواید عضویت در انجمن یکی بحث اجتماعی شدن این دانش آموزان و گرفتن کارهای تیمی و کار اجتماعی کردن در سن و سال دانش آموزی است در زمانی که فرد گرایی در جامعه و تاثیرات سو فضای مجازی مطرح است.
وی افزود: بحث مهمتر هم تربیت جمعی است که تمرین باهم کار کردن در کنار هم بودن بر مبنای تربیت اسلامی را تجربه می کنند.
وی ادامه داد: این مجموعه ویژگی های منحصر به فردی دارد ضمن اینکه با سابقه ترین نهاد دانش اموزی در کشور از ابتدای انقلاب است، نماینده مستقیم رهبر انقلاب راهبری این نهاد را به عهده دارد یعنی حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری که نماینده حضرت آقا در این نهاد هستند.

اتحادیه انجمن های اسلامی تشکلی امین است
امین یزدی گفت: این مجموعه تشکلی امین است به این علت که در تمام این ۴۱ سال اجازه نداده فضای انجمن درگیر بازیهای سیاسی و جناحی شود و فعالیت ها فرهنگی و انقلابی بوده است یکی دیگر از ویژگی ها دانش آموز محوری و خودجوش بودن است یعنی تصمیم گیری و رهبری و تصمیم سازی در فضای انجمن و مدرسه همه به عهده خود دانش اموزان است حتی در عالیترین فضای تصمیم گیری اتحادیه، دانش اموزان تاثیر مستقیم دارند.
وی افزود: برخورداری از چرخه نیروی منسجم از دیگر ویژه گی های این مجموعه است دانش اموزان تربیت شده در این فضا بعد از فارغ تحصیلی از مدرسه حامی و پشتیبان دانش آموزان جدید در مدرسه می شوند. این حلقه مداوم و مستمر ادامه دارد و فعالیت می کند.

اسناد بالادستی تربیتی در اتحادیه
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی گفت: به خاطر ورود راهبری نماینده حضرت آقا در این اتحادیه، از اسناد بالادستی در تربیت دانش اموزان برخورداریم که برخی خاص است مثلا منظومه فکری برای آنها تدارک دیدیم یعنی دانش آموز از ابتدای عضویت تا پایان در مراحل مختلف درسی، منظومه تدارک دیده شده را دریافت کرده و آموزش می بیند.
وی افزود: نظام تربیتی مبتنی بر اعتقادات اسلامی برای دانش آموزان تبیین شده و آموزش داده می شود. بحث الگوی تربیتی مختص دختران نوجوان را داریم که الگوی تعالی دختران نام دارد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی ها برنامه ترویج جهاد علمی است به عنوان صرف درس و مدرک گرایی و شغل یابی مطرح نمی کنیم بلکه نگاه جهاد علمی برای آینده نظام و انقلاب اسلامی را داریم بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان عضو انجمن معدل بالای ۱۸ دارند که نشان از دغدغه علمی عزیزان در انجمن است.

برنامه ریزی برای فضای مجازی در ۴ سرفصل
امین یزدی گفت: تلاش ما حفظ پیوند با ولایت، ایثار و جهاد و شهادت و تمرین خدمت رسانی به محرومان و مردم ازهمین سنین پایین است. محدودیت فعالیت نوجوانان در ایام کرونا سبب شده به نوعی دیگر فعالیت داشته باشیم برنامه ریزی برای ظرفیت فضای مجازی داریم در این فضا در ۴ سرفصلِ تولید محتوا برای مربیان، اعضا و عموم دانش اموزان، سواد رسانه ای برای اعضا انجمن، تشکیل کادر رسانه ای دانش آموزی، و ایجاد بستر و زیر ساخت های استفاده از ظرفیت داخلی را در نظر داریم.
وی افزود: در بحث انجمن های اسلامی تراز، مباحثی متناسب را ارائه می کنیم یکی انجمن اسلامی بصیر است که مبتنی بر دشمن شناسی و شناخت مبانی انقلاب فعالیت می کند. انجمن با کرامت نیز انجمنی است که با اعطای مسولیت به دانش آموزان به آنها شخصیت می دهد.

انجمن معنویت، حکمت و معرفت
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی گفت: انجمن معنویت با برگزاری هیئت های مذهبثی در مناسبت های مختلف در سطح مدرسه و شهر، تنفس معنوی را برای دانش آموزان ایجاد می کند. مثل برنامه های دهه اول محرم و آخر صفر که در حرم مطهر رضوی داشتیم. روضه های خانگی اختصاصی دانش اموزان درب منزل شهدا و ادعیه و روضه های داخل مدرسه که مورد استقبال دانش آموزان هم قرار دارد.
وی افزود: انجمن حکمت و معرفت مورد نیاز روز جامعه است خلاء فکر کردن و اندیشیدن بسیار مهم و خطرناک است که انجمن در این موضوع ورود کرده است. انجمن مهارت داریم که مهارت های مورد نیاز دانش آموزان را پیگیر است انجمن سلامت و نشاط هم که مبتنی بر وظیفه تحصیل، تهذیب و ورزش، مطرح شده از سوی رهبری معظم انقلاب، فعالیت می کند.

مسابقه من پیامبر را دوست دارم
امین یزدی گفت: مسابقه مجازی من پیامبر(ص) را دوست دارم متناسب با این ایام تدارک دیده شده است دانش آموزان متوسطه اول و دوم دختر و پسر استان می توانند در آن شرکت کنند در سه روز گذشته بیش از هزار دانش آموز شرکت کرده اند و تا بیست آبان نیز فرصت باقی است.
وی افزود: جشن های دانش آموزی در فضای مدرسه با موضوع پیامبر و استکبار ستیزی در مناطقی که وضعیت کرونایی سفید دارند حضوری با رعایت پروتکل ها برگزار می شود. در مناطق قرمز با هماهنگی آموزش پرورش در فضای مجازی و کانال های مدارس با محوریت انجمن برگزار می شود.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی بیان داشت: دانش آموزان با فعالیت در انجمن بخشی از تربیت اجتماعی و مذهبیشان شکل می گیرد دنبال کیفی بودن تربیت دانش آموز هستیم و جشنی برگزار می کنیم که در آن دانش آموز رشد داشته باشد.
وی افزود: در بحث محوریت دادن به فضای خانواده هم برگزاری جشن های خانگی اعضا در منازلشان را داریم سرود های شهری هم متناسب با اقلیم شهری آماده و اجرا می شود. به عنوان مثال در همین ایام متناسب با شهرهای تلفیقی برنامه های مخصوص داشتیم بحث مواسات را هم از ابتدا تا به امروز در زمان های مختلف پیگیر بودیم.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای