به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، سید علیرضا امین یزدی (مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خراسان رضوی) به مناسبت پایان سال و تداعی خاطرات اردوهای راهیان نور در گفتگو با خبرگزاری پانا با اشاره به دستارودهای اردوهای دانش آموزی راهیان نور در سال های گذشته اظهار کرد : یک‌سری سنت‌های خوب است که موجب رشد و شکوفایی جامعه می‌شود، سفر راهیان نور هم از این سنت ها است که دانش آموزان می توانستند با شرکت در این برنامه از فضای معنوی ایام دفاع مقدس بهره مند شوند.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی عنوان داشت : حال و هوایی که در این اردوها حاکم است طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حال و هوای ناب است و هر کدام از ما هر وقت رفتیم و در این فضاها قرار گرفتیم یک سفره معنوی خوبی برای مان چیده شده و کار زیبایی بود که هر سال دانش‌آموزان، سال خودشان را با یک فضای معنوی و ارتباط گرفتن با شهدا شروع کرده و گاهی اوقات تا پایان سال این ارتباط حفظ می شد.
وی با بیان اینکه برنامه راهیان نور برنامه خودسازی خیلی خوبی است گفت : کمترین دستاورد این برنامه معنوی درک واژه های شجاعت، شهامت و ایستادگی می باشد که دانش آموز می توانست با پیداکردن این الگوهای واقعی و دریافت ارزش ها  به صورت ملموس، موجب تعمیق آن در خود شود.
سیدعلیرضا امین یزدی افزود : متاسفانه با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا سال گذشته دانش‌آموزان از این نعمت محروم شدند. امسال اردو های راهیان نور مجازی یک اتفاق خوب برای پرکردن گوشه‌ای از خلع این سفر ها است که توسط مجموعه بسیج دانش آموزی و معاونت پرورشی آموزش و پرورش انجام می شود. دانش آموزان بتوانند از آن حال و هوا بهره مند شوند و آن حس و فضای معنوی در خانه ایشان جاری شود.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی با اشاره به تلاش برای بهره مندی  بیشتر دانش آموزان از فضای معنوی اردوهای راهیان نور گفت : هرچقدر تلاش کنیم که دانش آموزان از این فضا بهره مند شوند به اهداف تشکیلاتی و اهداف تربیتی که در سند تحول بنیادین و در اهداف تربیتی تشکل ها وجود دارد نزدیکتر میشویم، بنابراین لازم است کمک کنیم اردوهای مجازی راهیان نور پرشور برگزار گردد.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای