به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، جمعی از مربیان برادر و مسئولین اتحادیه شهرستانهای سراسر کشور با حضور در مشهد مقدس با حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری(نماینده رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور) در حرم مطهر رضوی دیدار کردند.

در ابتدای این جلسه با پیشنهاد نماینده رهبری، حاضرین ضمن معرفی خود و سوابق، به بیان دغدغه های اتحادیه ای و انجمنی در حوزه های مختلف تربیتی و نیرویی پرداختند.

در ادامه این نشست صمیمی نماینده رهبری ضمن پاسخ به سوالات شرکت کنندگان، به ایراد سخن پرداختند و با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، «نماز و زکات» را مانند «دوبال پرواز» در فضای عمومی تربیت الهی قلمداد نموده و گفتند : تمامی مباحث مربوط به سیر و سلوک خداوند متعال در همین دو کلید واژه « نماز و زکات» خلاصه می شود و هرکسی به هرجا رسید با انجام آن و هرکسی زمین خورد کم کاری در این زمینه بوده است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری خطاب به مربیان افزودند : اگر می خواهید وجود شما مبارک و پر برکت باشد، هم در دریافت(نماز) و هم در پرداخت (زکات) توفیق فعال داشته باشید.

ایشان در بخش دیگری از جلسه در پاسخ به بخشی از مباحث مطرح شده توسط مربیان درخصوص ضعف محتوایی اتحادیه عنوان داشتند : هر وقت در جمع مربیان هستیم صحبت از ضعف محتوایی می شود و این درست است؛ ولی اگر مربی بینی و بین الله «مربی» باشد ما هیچ چیزی کم نداریم. مربیان با داشتن قرآن مجید، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه چه کم دارند!؟ مهم این است که در مرحله گیرندگی فعال، ارتباط خودمان را داشته باشیم. ما منکر کارهای فنی و تدابیر تربیتی و به اشتراک گذاری آن نبوده و به برکت اهل بیت علیهم السلام در هیچ حوزه ای سردرگم نیستیم.

نماینده رهبری جامعه مخاطب اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را به عنوان «فرزندان معنوی حضرت صاحب الامر» توصیف نموده و افزودند : ما وقتی «امام» داریم دیگر مشکلی نداریم و هنر شما مربیان در اتحادیه این است که شهد زیست با امام را به این نوجوان بچشانید. به عنوان مثال زیست شهید حاج قاسم سلیمانی رهاست، اسیر نیست. یک آرمان دارد، یک امام دارد و از هیچ قدرتی نمی هراسد. ارتباط با ولی امر فقط نباید «فکری» باشد بلکه باید «عملی» هم باشد. ارتباط عملی یعنی الان من آنجایی هستم که امام دوست دارند من آنجا باشم. دانش آموز انجمنی درست در وسط میدان مدرسه است و ارتباط عملی آن برقرار است.

در پایان این جلسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین بیان داشتند : ما در تلاشیم انتظار از اتحادیه و انجمن اسلامی را متناسب با همان فضای تشکیلاتی و خصوصیات خودش برآورده کنیم؛ خوش به حال شما که این روزی نصیبتان شده در چنین موقف زمان و شرایط حساس به عنوان مربی شیرینی صیانت از دانش آموزان و راهنمایی کردن آنها را چشیده و با هنر مربیگری خود سه حوزه ارتباط فکری، عملی و عاطفی آنها را تقویت می کنید.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای