در ابتداي ارديبهشت ماه ۱۳۹۵ و در آستانه روز پدر، اعضاي انجمن هاي اسلامي دانش آموزان – به نمايندگي از ۱۲ ميليون دانش آموز- ميهمان پدري مهربان بودند و ايشان در اين ديدار رهنمودهاي ارزشمندي داشتند كه در اين سري يادداشت ها سعي مي كنيم پيشنهاداتي براي بهره مندي هر چه بيشتر از اين ديدار داشته باشيم. اولين وظيفه و اقدامي كه بايد هر چه سريع تر انجام شود «نشر هنرمندانه پيام هاي ديدار» است كه در اين نوشتار به آن مي پردازيم.

گام اول – نشر هنرمندانه پيام هاي ديدار

عموما پيام ها با گذشت زمان، دچار فراموشي مي شوند اما اگر از شيوه هاي هنرمندانه در انتقال پيام استفاده كنيم در ذهن ها ماندگار مي گردند.

ديدار بهار وصل به خاطر برخي ويژگي ها قابليت كار كردن هنرمندانه و تبديل به پيامي جاويدان را دارد. برخي از وي‍ژگي هاي آن را دارد. برخي از ويژگي هاي اين ديدار عبارت بودند از:

الف) براي اولين بار بود كه دانش آموزي در محضر انقلاب، نكات مربوط به فضاي دانش آموزي را بيان مي كرد. تاكنون در ديدارهاي دانشجويان يا اساتيد شاهد اين ارائه نظرات بوديم اما در فضاي دانش آموزي اولين بار بود.

ب) آقا اين بار در تراس حسينيه ننشستند بلكه روي سكوي پايين بين بچه ها بودند. ديدار با پدري مهربان در آستانه روز پدر.

ج) براي اولين بار رهبر انقلاب از جامعه دانش آموزي مطالبه كردند.

د) آقا سطح صحبت ها را بالا بردند. فرمودند: شما به خودتان مي گوييد نوجوان، ولي بنده شما را جوان مي دانم و در سطح يك جوان از بچه ها مطالبه گري نمودند. آقا دانش آموزان را هم مانند دانشجويان افسران جنگ نرم دانستند.

ه) رهبري صحبت هاي دو دانش آموز را تاييد كردند و دستوراتي براي عملياتي كردن آنها به بيت و وزارت دادند.

و) سخنان رهبري بسيار منظم و دسته بندي شده بود و در نهايت مسير حركت را كه « تفكر انقلابي به همراه كار انقلابي» است را براي دانش آموزان ترسيم نمودند.

ز) پدر مهربان هر چه به انتهاي بحث نزديك مي شدند نشاط بيشتري مي گرفتند و در پايان هم تقاضا كردند سلامشان به تمامي دانش آموزان جامانده از ديدار ابلاغ شود. آقا اصلا خسته نشدند و بازتاب هايي كه دوستان بعد از اين ديدار از بيت گرفتند مويد اين علاقه پدر به حضور در جمع فرزندان بود.

 

حالا نوبت مي رسد به طراحي هنرمندانه ما براي استفاده از اين ديدار ويژه كه بعد از ۹ سال نصيبمان شد. اين نعمتي است كه اگر هنرمندانه در نشر پيام هاي آن بكوشيم خداوند آن را به حساب شكرگزاري ما خواهد گذاشت و ان شاالله مجددا اين نعمت را نصيبمان خواهد كرد.

پيشنهاد مي شود اتاق فكري با حضور اعضاء انجمن اسلامي مدرسه يا دانش آموزان علاقه مند بگذاريم و در مورد نشر پيام هاي ديدار بارش افكار داشته باشيم. برخي پيشنهادهاي ساده اي كه به ذهن ما مي رسد در زير آمده است و بقيه اش باشد براي طرح توسط ذهن هاي خلاق شما.

 

پيشنهادات اوليه:

  • توليد كليپ و فايل صوتي از بيانات برگزيده
  • دلنوشته
  • مسابقه از بخش خاصي از بيانات
  • توليد تصوير نوشته (تصاويري از ديدار با جملات كليدي از بيانات ديدار)
  • برگزاري نشست هايي با موضوع تحليل پيام هاي اين ديدار
  • ساخت سرود، شعر و…
  • ….

این پست بدون دیدگاه

ارسال یک پاسخ


سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای