۱۳
خرداد

جزئیات داوری «نهمین جشنواره مداد کمرنگ» اعلام شد

نوشته شده توسط روابط عمومي اتحاديه استان

IMG_1573

مسئول دبیرخانه نهمین جشنواره مداد کمرنگ جزئیات داوری نهمین جشنواره مداد کمرنگ را اعلام کرد.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حسن معزی‌فر مسئول دبیرخانه نهمین جشنواره مداد کمرنگ در گفتگویی اختصاصی اعلام کرد: نهمین جشنواره مداد کم رنگ با حضور نشریات و رسانه‌های دانش‌آموزی در دو مرحله قرارگاهی و مدرسه‌ای به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.
این جشنواره با هدف آشنایی دانش‌آموزان با اهداف، آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، آشنایی دانش‌آموزان با منویات و مطالبات رهبرفرزانه انقلاب از افسران جنگ نرم، آشنایی دانش‌آموزان با سبک زندگی اسلامی و مسایل روز، وسعت بخشیدن به افق دید دانش‌آموز در چشم‌انداز فردای ایران برگزار ‌شد.
نهمین دوره جشنواره مداد کمرنگ در بخش‌های آثار برتر، نشریات برتر و بخش ویژه و در چهار قالب «مداد ادبی»، «مداد هنری»، «مداد کاغذی» و «مداد مجازی» اجرا شد.
قالب‌های در نظر گرفته شده برای بخش مداد ادبی شامل تیتر و خبر، مصاحبه، گزارش، سرمقاله و یادداشت، مقاله، شعر، داستانک و طنز و برای بخش مداد هنری؛ پوستر، اینفوگرافیک، کاریکاتور، گرافیک و صفحه‌آرایی، در بخش مداد کاغذی نشریه مجلد، نشریه دیواری، نشریه تک برگی، بروشور و مداد مجازی نرم‌افزار تلفن همراه، پادکست، چند رسانه‌ای بود و دانش‌آموزان از ۱۳ آبان تا ۱۳ آذر‌ماه سال گذشته فرصت داشتند تا در این جشنواره شرکت کنند و زمان داوری این جشنواره اردیبهشت‌ماه سال جاری بود و دبیرخانه نهمین جشنواره مداد کمرنگ در استان خراسان‌جنوبی بود.
وی گفت: داوری این جشنواره یک ماه به طول انجامید و ۸ نفر هیئت داوران بخش‌ها و قالب‌های مختلف این جشنواره را داوری کردند.
مسئول دبیرخانه نهمین جشنواره مداد کمرنگ گفت: بیش از هزار و ۷۰۰ نفر در این جشنواره شرکت کردند که از این تعداد شرکت کننده ۳۴۶ اثر به دست دبیرخانه رسیده است و از این آثار ۲۱۰ اثر توسط دختران و ۱۳۶ اثر توسط پسران صورت گرفته است و با آمار به دست آمده میزان مشارکت دختران ۶۱ درصد و میزان مشارکت پسران ۳۹ درصد بوده است
وی گفت: از تعداد ۳۴۶ آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره مداد کمرنگ ۱۷۷ اثر مدرسه‌ای و ۲۶ اثر قرارگاهی بوده است که در قالب‌های مختلف ارسال شده است و در بخش آثار برتر ۱۲۸ اثر، در بخش نشریات برتر ۲۰۳ اثر و در بخش ویژه ۱۵ اثر به مرحله داوری راه یافتند.
مسئول دبیرخانه نهمین جشنواره مداد کمرنگ گفت: از ۳۴۸ آثار راه یافته به دبیرخانه نهمین جشنواره مدادکمرنگ ۸۱ اثر حائز رتبه‌های اول تا سوم و شایسته تقدیر در سراسر کشور شدند که بیشترین آثار از استان اربیل با ۳۱ اثر و به ترتیب استان سیستان و بلوچستان و قزوین با ۲۸ اثر بیشترین آثار را به دبیرخانه ارسال کردند.
لازم به ذکر است نتایج داوری و اسامی برگزیدگان نهمین جشنواره مداد کمرنگ متعاقبا اعلام خواهد شد و از برگزیدگان در شهریور سال جاری تقدیر به عمل خواهد آمد.

1105650

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای