۶
مرداد

برگزاری افتتاحیه دوره معارفی مصباح با حضور حجت الاسلام دکتر رفیعی

نوشته شده توسط روابط عمومي اتحاديه استان

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی، مراسم افتتاحیه دوره معارفی مصباح با حضور منتخبین انجمن‌های اسلامی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی در محل مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار گردید.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین رفیعی ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام هادی علیه السلام، به تشریح ابعاد شخصیتی آنحضرت پرداخت.

وی در ادامه سخنان خود با بیان خاطرات شیرین دوران دانش آموزی و انجام فعالیت های فرهنگی و جمعی در آن ایام، با تأکید به قدرشناسی دوران نوجوانی و جوانی، بهره مندی از آن لحظات ارزشمند را یادآور گردید.

دکتر رفیعی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به حدیث معروف « علم مردم را در چهار چیز یافته ام! »  امام کاظم علیه السلام، به تشریح چهار محور : «خداشناسی»، «استعدادشناسی»، «وظیفه شناسی» و « آسیب شناسی» پرداخت.

شایان ذکر است، با توجه به حساسیت مسئله آموزش و تربیت نسل نوجوان و تاکید رهبر معظم انقلاب درباره آموزش اعتقادی این نسل، و همچنین تشدید هجمه‌های اعتقادی دشمن علیه نسل نوجوان در شبکه‌های اجتماعی ، دوره معارفی مصباح با موضوع  محوری« تبیین معارف اسلامی مبتنی بر کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی» ویژه منتخبین انجمن‌های اسلامی مدارس پسرانه متوسطه دوم طراحی و برنامه ریزی  گردیده و در تابستان امسال با حضور اساتید کشوری در حال اجرا می باشد.

این پست بدون دیدگاه

سايت اتحاديه شهرستان ها

چندرسانه ای